Younglab

  • Roboder Geneçlik Konseyi (Younglab) Nedir?
  • Roboder Gençlik Konseyi (Younglab) Ne yapar, Hedefleri Nelerdir?
  • Roboder Gençlik Konseyi (Younglab) Ne zaman Kuruldu?
  • Roboder Gençlik Konseyi (Younglab) Misyonu ve Vizyonu Nedir?
  • Roboder Gençlik Konseyine (Younglab) Nasıl Üye Olunur?
  • Roboder Gençlik Konseyi (Younglab) Yönetim Kadrosu Nasıldır?

“Gençlerimizin kendilerini ifade edebilmelerini ve ROBODER’i temsil etmelerini önemsiyoruz!”

ROBODER çatısı altında kurulmuş, çoğunluğu üniversiteli olmak üzere 25 yaş altı gençlerimizden oluşan, ROBODER’de söz ve temsil hakkına sahip olan, dernek ve sektör faaliyetlerinde rol alan gençlik konseyidir. Genç derneğimizin, genç temsilcileri olmasını önemsiyoruz, gençlerimizin kendilerini yeni dünyanın endüstri temelli meslek alanlarında en kuvvetli şekilde ifade edebilmelerini önemsiyoruz.

 

İşte bu ifade gücünün vücut bulduğu platform ROBODER GENÇLİK KONSEYİ’dir diğer bir ifade ile biz onlara “Robot Terbiyecileri” diyoruz.

İlgili gençlere bu alanda yol göstermek ve inovatif düşüncelerle değer ve kazanımlar katmaktır. Yapılması planlanan eğitimler, seminerler ve programlar ile genç beyinlerin
gelişimine katkı sağlamak ve sosyal medya kanallarını aktif bir şekilde kullanarak gündem
hakkında bilgilendirmeler yapmaktr. Bu amaçları 3 hedef kıstasında kategorize edebiliriz;

1. Sektör: Ülkemizdeki tüm üniversitelerin ve akademinin, ROBODER ve ROBODER’in temsil ettiği sektörler ile entegrasyonuna katkı sağlamak, bu bağlamda işleri kolaylaştırmak,

2. İş Alanları: Gençlerimizin sanayi dönüşümü temelli endüstriyel iş alanlarına kolay ulaşımını desteklemek,

3. Kariyer Planlama: Gençlerimizi mezuniyet sonrası kariyer planlamaları için sektör odaklarına yönlendirmek.

 

Faliyetlerine 28.04.2022 tarihinde kurulan ilk yönetim kurulu ile resmi olarak başlamıştır.

“Bize güç veren şey beraber çalışmak ve her gün daha iyisini yapabileceğimize olan inancımızdır!”

 

Gençlerin bu alanda fikirlerinin ve isteklerinin ne kadar değerli olduğunu görmekle beraber bu fikirlerin öncelikle ülkemiz adına teknolojik gelişime ve katma değere dönüştürülmesidir.

Öncelikle belirtilmelidir ki Gençlik Konseyine katılımda herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir. Tabi ki ortada bir koşulun varlığı belirilmelidir. Konsey gönüllü sivil toplum faaliyetine dayalı olarak kamu yararı gözetecek faaliyetlere odaklanır.

Konseye katılmanın 2 yolu vardır;

Konsey yönetimine delege olarak,
• Konseye üye olarak.

1. Konsey yönetimine delege olarak katılmak:

Öncesinde duyurulmuş delege alım formları ile başvurular alınır. Bu delegeler belirlenirken bazı kriterler göz önünde bulundurulur:
• Gönüllülük Esastır
• Her üniversiteden bir genç kadın ve bir genç erkek delege alınmaktadır.
• En az bir delegenin mühendislik bölümünden olma koşulu vardır.
• Üniversitelerin 1 2 ve 3. sınıflarında öğrenim görüyor olması önceliğimizdir.

2. Konseye üye olarak:

Üyeler konsey ve genel ROBODER çalışmalarını yakında takip edebilir ve etkinliklere katılım hakkı kazanır.

1 başkan ve 2 başkan yardımcısından oluşan konseyde, görev gücü ekiplerinin her birinin lideri yer almaktadır. İç karar ve organizasyon mekanizması tamamen genç katılımcılar tarafından yürütülmektedir. 3 alt takımdan oluşmaktadır. Bu takımlar sırasıyla: Organizayon, Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim görev güçleridir.

YoungLab Ekibinin Mesajı:

 

Genç beyinlere rehber olma konusunda çok güzel işlere imza atacağına emin olduğumuz böyle bir oluşumun yönetim kurulunda yer almaktan gurur duyuyoruz. ROBODER Gençlik
Konseyine (YoungLab) ve birbirimize katacağımız değerler, paylaşacağımız fikirler ve geleceği en etkin biçimde var etmek için atmamız gereken çok fazla adım var. Bu yolda bizlere rehberlik eden tüm ROBODER ekibine teşekkürlerimizi sunar, ROBODER Gençlik Konseyinin nice güzel gelişmelere vesile olmasını dileriz.

 

– ROBODER Gençlik Konseyi (YoungLab)

Younglab Üyelerimiz

Younglab Üye açıklaması buraya gelecek.Image

Erkut Düzce Üniversitesi Mekatronik Mühendisliğinde 3. sınıf öğrencisi. Üniversitesinin Mekatek topluluğunda başkanlık görevi üstlenirken aynı zamanda kurucusu olduğu otonom araç ekibinde kaptanlık yapıyor. Kendisi Roboder Gençlik Konseyinde (Younglab) başkan. Erkut’un mesajı: “Bir araya gelmek bir başlangıçtır, beraberliği sürdürmek bir ilerlemedir, beraber çalışmak ise başarıdır. En önemlisi başarmak için başlamaktır. Hep birlikte daha iyiye!”

Erkut KAŞIKÇI

Başkan

Image

Sinem Atılım Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi. Üniversitesinde Mekatronik Mühendisliği Kariyer Elçiliği görevini üstlenmekte. Roboder Gençlik Konseyinde (Younglab) başkan yardımcısı Sinem’in mesajı: “Bu konseyde ‘Maker Sinem’ olarak yer almak, diğer ekip arkadaşlarımla birlikte beyin fırtınaları yapmak, fikir havuzları oluşturmak ve orijinal sonuçlara varmak benim için çok değerli. Roboder ile birlikte geleceği etkin şekilde var etmeye!”

Sinem ŞAHİN

Başkan Yardımcısı

Image

Beyza Düzce Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi. Üniversitesinin Mekatek topluluğunda İnsansız Hava Araçları ekibinde takım kaptanlığı görevini üstlenmekte. Roboder Gençlik Konseyinde (YoungLab) Dış İlişkiler Sorumlusu. Beyza’nın mesajı: “Konseyi oluştururken ki motivasyonum, ekip arkadaşlarım ile birlikte gelişen ve değişen teknoloji için her gün daha iyisine ulaşmayı hedeflemek.”

Beyza TEKİNARSLAN

Dış İlişkiler Sorumlusu

Image

Tuğçe Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi. Üniversitesinin Mekatronik kulübünde yönetim kurulu üyesi ve TürkMekatronik AUV takımında yapay zeka alanında çalışmakta. Roboder Gençlik Konseyinde (Younglab) başkan yardımcısı. Tuğçe’nin mesajı: “Arkadaşlarımla birlikte yeni bilgiler ışığında farklı bakış açıları kazanmak ve vizyonumu genişletmek amacıyla bu ekipte yer almaktayım.”

Tuğçe UYGUR

Başkan Yardımcısı

Image

Fatih Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi. Üniversitesinin Mekatronik kulübü yönetim kurulu üyesi. Roboder Gençlik Konseyinde (YoungLab) Dış İlişkiler Takım Lideri. Fatih’in mesajı: “Bu konseyin bir parçası olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Diğer öğrenci arkadaşlarımla birlikte nice organizasyonlarda ve projelerde yer alacağım için çok heyecanlıyım.”

Fatih Osman ÖZTÜRK

Dış İlişkiler Takım Lideri

Image

Zümra Nur Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 2. Sınıf öğrencisi. Üniversitesinin Tasarım Ve İnovasyon topluluğunda yönetim kurulu üyeliği, Dreamstalk topluluğunda idari kurul üyeliği görevlerini üstlenmektedir. Roboder Gençlik Konseyinde (Younglab) Kurumsal İletişim Sorumlusu Zümra Nur’un mesajı: “Roboder gençlik konseyi ekibi ile gençlerin daha çok söz hakkı aldığı, özgür düşüncelere ve fikirlere korkmadan yelken açtığımız bir yolculuğa çıkmaktan mutluluk duyuyorum. Ekibimizi daha da genişletmek ve hayallerimizi, projelerimizi gerçekleştirmek için çok heyecanlıyım.”

Zümra Nur YILMAZ

Kurumsal İletişim Sorumlusu

Image

Aykan Gazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi. Üniversitesinin Dreamstalk topluluğunda başkan yardımcılığı yapmakta. Roboder Gençlik Konseyinde (YoungLab) Organizasyonlar Takım Lideri. Aykan’ın mesajı: “Roboder Gençlik Konseyi (YoungLab) olarak gençlerin sesini sektörde duyurmak için çok heyecanlıyız.”

Aykan Karakaya

Organizasyonlar Takım Lideri

Image

Alperen Atılım Üniversitesinde Mekatronik 1. sınıf öğrencisi. Atılım Kariyer topluluğunda organizasyon komitesinde yer alıyor. Kendisi Roboder Gençlik Konseyinde (Younglab) Kurumsal İletişim Lideri. Alperen’in mesajı : “Roboder ile farklı kitlelere etki etme, düşüncelerimizi aktarma ve fikir alışverişleri ile topluma faydalı olabilme düşüncesi adımlarımı atarken en büyük motivasyon kaynağım!”

Alperen Peker

Kurumsal İletişim Lideri