[Younglab]

Anasayfa » [Younglab]
by saiddagli

ROBODER çatısı altında kurulmuş, çoğunluğu üniversiteli olmak üzere 25 yaş altı gençlerimizden oluşan, ROBODER’de söz ve temsil hakkına sahip olan, dernek ve sektör faaliyetlerinde rol alan gençlik konseyidir. Genç derneğimizin, genç temsilcileri olmasını önemsiyoruz, gençlerimizin kendilerini yeni dünyanın endüstri temelli meslek alanlarında en kuvvetli şekilde ifade edebilmelerini önemsiyoruz.

İşte bu ifade gücünün vücut bulduğu platform ROBODER GENÇLİK KONSEYİ’dir diğer bir ifade ile biz onlara “Robot Terbiyecileri” diyoruz.

[Younglab]: Hedefleri Nelerdir ve Ne Yaparlar?

İlgili gençlere bu alanda yol göstermek ve inovatif düşüncelerle değer ve kazanımlar katmaktır. Yapılması planlanan eğitimler, seminerler ve programlar ile genç beyinlerin gelişimine katkı sağlamak ve sosyal medya kanallarını aktif bir şekilde kullanarak gündem hakkında bilgilendirmeler yapmaktır. Bu amaçları 3 hedef kıstasında kategorize edebiliriz;

1. Sektör: Ülkemizdeki tüm üniversitelerin ve akademinin, ROBODER ve ROBODER’in temsil ettiği sektörler ile entegrasyonuna katkı sağlamak, bu bağlamda işleri kolaylaştırmak,

2. İş Alanları: Gençlerimizin sanayi dönüşümü temelli endüstriyel iş alanlarına kolay ulaşımını desteklemek,

3. Kariyer Planlama: Gençlerimizi mezuniyet sonrası kariyer planlamaları için sektör odaklarına yönlendirmek.

Misyonu ve Vizyonu

“Bize güç veren şey beraber çalışmak ve her gün daha iyisini yapabileceğimize olan inancımızdır!”

Gençlerin bu alanda fikirlerinin ve isteklerinin ne kadar değerli olduğunu görmekle beraber bu fikirlerin öncelikle ülkemiz adına teknolojik gelişime ve katma değere dönüştürülmesidir.

Nasıl Üye Olunur?

Öncelikle belirtilmelidir ki Gençlik Konseyine katılımda herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir. Tabi ki ortada bir koşulun varlığı belirtilmelidir. Konsey gönüllü sivil toplum faaliyetine dayalı olarak kamu yararı gözetecek faaliyetlere odaklanır.

Konseye katılmanın 2 yolu vardır;

1 – Konsey yönetimine delege olarak,
2 – Konseye üye olarak.

1. Konsey yönetimine delege olarak katılmak:

Öncesinde duyurulmuş delege alım formları ile başvurular alınır. Bu delegeler belirlenirken bazı kriterler göz önünde bulundurulur:


• Gönüllülük Esastır.


• Her üniversiteden bir genç kadın ve bir genç erkek delege alınmaktadır.


• En az bir delegenin mühendislik bölümünden olma koşulu vardır.


• Üniversitelerin 1., 2. ve 3. sınıflarında öğrenim görüyor olması önceliğimizdir.

2. Konseye üye olarak:

Üyeler konsey ve genel ROBODER çalışmalarını yakında takip edebilir ve etkinliklere katılım hakkı kazanır.

[Younglab] İşleyişi

1 başkan ve 2 başkan yardımcısından oluşan konseyde, görev gücü ekiplerinin her birinin lideri yer almaktadır. İç karar ve organizasyon mekanizması tamamen genç katılımcılar tarafından yürütülmektedir. 3 alt takımdan oluşmaktadır. Bu takımlar sırasıyla: Organizasyon, Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim görev güçleridir.

[Younglab] Ekibinin Mesajı:

Genç beyinlere rehber olma konusunda çok güzel işlere imza atacağına emin olduğumuz böyle bir oluşumun yönetim kurulunda yer almaktan gurur duyuyoruz. ROBODER Gençlik Konseyine (YoungLab) ve birbirimize katacağımız değerler, paylaşacağımız fikirler ve geleceği en etkin biçimde var etmek için atmamız gereken çok fazla adım var. Bu yolda bizlere rehberlik eden tüm ROBODER ekibine teşekkürlerimizi sunar, ROBODER Gençlik Konseyinin nice güzel gelişmelere vesile olmasını dileriz.

Bu websitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için gerekli çerezleri kullanmaktadır. Kabul Et